SRR0604-4R7ML
DigiKeys produktnummer
SRR0604-4R7MLTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRR0604-4R7MLCT-ND - Remsbit (CT)
SRR0604-4R7MLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRR0604-4R7ML
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 2A 60 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 2 A Max. 60mOhm Icke standard, hörnanslutningar
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRR0604-4R7ML Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 60mOhm
Serie
Q @ Frekv
10 vid 7,96MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
50MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
1 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard, hörnanslutningar
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,256" x B 0,256" (6,50 x 6,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,189" (4,80mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2,55A