SRP7050AA-4R7M
DigiKeys produktnummer
118-SRP7050AA-4R7MTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRP7050AA-4R7MCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRP7050AA-4R7MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP7050AA-4R7M
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 11A 24 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Induktor 11 A Max. 24mOhm Icke standard
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 24mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
10 vid 100kHz
Serie
Frekvens - självresonant
19MHz
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Material - kärna
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,260" (7,30 x 6,60mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
8,8A
Höjd - monterad (max)
0,197" (5,00mm)