SRP7030-100M
DigiKeys produktnummer
SRP7030-100MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRP7030-100MCT-ND - Remsbit (CT)
SRP7030-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP7030-100M
Beskrivning
FIXED IND 10UH 3A 85 MOHM SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Induktor 3 A Max. 85mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRP7030-100M Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 85mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Storlek/dimension
L 0,307" x B 0,276" (7,80 x 7,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,126" (3,20mm)
Strömklassning (Ampere)
Basproduktens nummer
Ström - mättnadsström (Isat)
4,5A