SRP7028AA-150M
DigiKeys produktnummer
118-SRP7028AA-150MTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRP7028AA-150MCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRP7028AA-150MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP7028AA-150M
Beskrivning
FIXED IND 15UH 3A 140 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 3 A Max. 140mOhm Icke standard
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 140mOhm
Serie
Q @ Frekv
10 vid 100kHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
10MHz
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
AEC-Q200
Typ
Trumkärna, trådlindad
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Material - kärna
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Induktans
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±20%
Inkapsling/låda
Icke standard
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,280" x B 0,260" (7,10 x 6,60mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
4,5A
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)