SRP6030WA-100M
DigiKeys produktnummer
118-SRP6030WA-100MTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRP6030WA-100MCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRP6030WA-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP6030WA-100M
Beskrivning
FIXED IND 10UH 4.2A 69.3 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Induktor 4.2 A Max. 69,3mOhm Icke standard
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 69,3mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
20 vid 100kHz
Serie
Frekvens - självresonant
13MHz
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-55°C-165°C
Induktans
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Ström - mättnadsström (Isat)
4,7A
Storlek/dimension
L 0,280" x B 0,260" (7,10 x 6,60mm)
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)