SRP5030WA-1R5M
DigiKeys produktnummer
118-SRP5030WA-1R5MTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRP5030WA-1R5MCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRP5030WA-1R5MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP5030WA-1R5M
Beskrivning
FIXED IND 1.5UH 8.5A 17.7 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 µH Avskärmad Induktor 8.5 A Max. 17,7mOhm Icke standard
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 17,7mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
20 vid 100kHz
Serie
Frekvens - självresonant
42MHz
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-165°C
Material - kärna
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,207" (5,50 x 5,25mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
6,5A
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)