SRP5030TA-1R5M
DigiKeys produktnummer
SRP5030TA-1R5MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRP5030TA-1R5MCT-ND - Remsbit (CT)
SRP5030TA-1R5MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP5030TA-1R5M
Beskrivning
FIXED IND 1.5UH 6A 25 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 6 A Max. 25mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRP5030TA-1R5M Modeller
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 25mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
10 vid 100kHz
Serie
Frekvens - självresonant
44MHz
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-150°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,224" x B 0,205" (5,70 x 5,20mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
10A