SRP5020C-100M
DigiKeys produktnummer
118-SRP5020C-100MTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRP5020C-100MCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP5020C-100M
Beskrivning
FIXED IND 10UH 2.5A 190 MOHM SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Induktor 2.5 A Max. 190mOhm Icke standard
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 190mOhm
Serie
Q @ Frekv
20 vid 100kHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Frekvens - självresonant
10MHz
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Material - kärna
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Induktans
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±20%
Inkapsling/låda
Icke standard
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,224" x B 0,205" (5,70 x 5,20mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
3,6A
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)