SRP3212CL-1R0M
DigiKeys produktnummer
118-SRP3212CL-1R0MTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRP3212CL-1R0MCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRP3212CL-1R0MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP3212CL-1R0M
Beskrivning
FIXED IND 1NH 5A 22 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
1 nH Avskärmad Induktor 5 A Max. 22mOhm 1210 (metrisk 3225) Lågt DCR, låg förlust
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 22mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Serie
Induktansfrekvens - test
500 kH
Egenskaper
Lågt DCR, låg förlust
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
1210 (metrisk 3225)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
5A