SRP3020CC-8R2M
DigiKeys produktnummer
118-SRP3020CC-8R2MTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP3020CC-8R2M
Beskrivning
FIXED IND 8.2UH 1.4A 390 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8.2 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 1.4 A Max. 390mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRP3020CC-8R2M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
1,4A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 390mOhm
Frekvens - självresonant
22MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,126" (3,50 x 3,20mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)