SRP3020C-1R0M
DigiKeys produktnummer
118-SRP3020C-1R0MTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRP3020C-1R0MCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP3020C-1R0M
Beskrivning
FIXED IND 1UH 5A 36 MOHM SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Induktor 5 A Max. 36mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRP3020C-1R0M Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 36mOhm
Serie
Q @ Frekv
10 vid 100kHz
Frekvens - självresonant
66MHz
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Material - kärna
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,126" (3,50 x 3,20mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
5,5A
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)