SRP1238A-6R8M
DigiKeys produktnummer
SRP1238A-6R8MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRP1238A-6R8MCT-ND - Remsbit (CT)
SRP1238A-6R8MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP1238A-6R8M
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 9A 24 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 9 A Max. 24mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRP1238A-6R8M Modeller
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 24mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
20 vid 100kHz
Serie
Frekvens - självresonant
13MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-150°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,531" x B 0,492" (13,50 x 12,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,138" (3,50mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
18A