SRP1038AA-6R8M
DigiKeys produktnummer
118-SRP1038AA-6R8MTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRP1038AA-6R8MCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRP1038AA-6R8MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP1038AA-6R8M
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 7.8A 24.5 MOHM
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 7.8 A Max. 24,5mOhm Icke standard
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 24,5mOhm
Serie
Q @ Frekv
15 vid 100kHz
Frekvens - självresonant
13MHz
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Material - kärna
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,433" x B 0,394" (11,00 x 10,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
12,2A
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)