SRP1038AA-470M är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Abracon LLC
I lager: 0
Datablad
47 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 3.5 A Max. 143mOhm Icke standard
SRP1038AA-470M
DigiKeys produktnummer
118-SRP1038AA-470MTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRP1038AA-470MCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRP1038AA-470MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP1038AA-470M
Beskrivning
FIXED IND 47UH 3.5A 143 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 143mOhm
Serie
Q @ Frekv
20 vid 100kHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
5MHz
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
AEC-Q200
Typ
Trumkärna, trådlindad
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Material - kärna
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Induktans
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±20%
Inkapsling/låda
Icke standard
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,433" x B 0,394" (11,00 x 10,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
4A
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)