SRP1038A-R45M
DigiKeys produktnummer
SRP1038A-R45MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRP1038A-R45MCT-ND - Remsbit (CT)
SRP1038A-R45MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP1038A-R45M
Beskrivning
FIXED IND 450NH 29A 1.5 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
450 nH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 29 A Max. 1,5mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRP1038A-R45M Modeller
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 1,5mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
15 vid 100kHz
Serie
Frekvens - självresonant
75MHz
Arbetstemperatur
-40°C-150°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,433" x B 0,394" (11,00 x 10,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
45A