SRN5040TA-2R2M
DigiKeys produktnummer
SRN5040TA-2R2MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRN5040TA-2R2MCT-ND - Remsbit (CT)
SRN5040TA-2R2MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRN5040TA-2R2M
Beskrivning
FIXED IND 2.2UH 3.8A 21 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
2.2 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 3.8 A 21mOhm Icke standard
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
21mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
15 vid 100kHz
Serie
Frekvens - självresonant
62MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,195" x B 0,195" (4,95 x 4,95mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,161" (4,10mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
5,7A