SRN5040TA-1R5MP
DigiKeys produktnummer
118-SRN5040TA-1R5MPTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRN5040TA-1R5MP
Beskrivning
FIXED IND 1.5UH 4.5A 0.103 MOHM
Detaljerad beskrivning
1.5 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 4.5 A 0,103mOhm
Kategori
Skärmning
Halvskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
0,103mOhm
Serie
Q @ Frekv
15 vid 100kHz
Frekvens - självresonant
112MHz
Typ
Trådlindad
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Material - kärna
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,195" x B 0,195" (4,95 x 4,95mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,154" (3,90mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
6,5A