SRN5040TA-150MP
DigiKeys produktnummer
118-SRN5040TA-150MPTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRN5040TA-150MP
Beskrivning
FIXED IND 15UH 1.8A 0.08 MOHM
Detaljerad beskrivning
15 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 1.8 A 0,08mOhm
Kategori
Skärmning
Halvskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
0,08mOhm
Serie
Q @ Frekv
15 vid 100kHz
Frekvens - självresonant
22MHz
Typ
Trådlindad
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Material - kärna
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,195" x B 0,195" (4,95 x 4,95mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,154" (3,90mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2A