SRN5040TA-101K
DigiKeys produktnummer
SRN5040TA-101KTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRN5040TA-101KCT-ND - Remsbit (CT)
SRN5040TA-101KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRN5040TA-101K
Beskrivning
FIXED IND 100UH 720MA 560 MOHM
Detaljerad beskrivning
100 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 720 mA 560mOhm Icke standard
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
560mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
15 vid 100kHz
Serie
Frekvens - självresonant
7MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,195" x B 0,195" (4,95 x 4,95mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,161" (4,10mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
750mA