SRN5020TA-470M
DigiKeys produktnummer
SRN5020TA-470MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRN5020TA-470MCT-ND - Remsbit (CT)
SRN5020TA-470MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRN5020TA-470M
Beskrivning
FIXED IND 47UH 700MA 460 MOHM
Detaljerad beskrivning
47 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 700 mA 460mOhm Icke standard
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
460mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
15 vid 100kHz
Serie
Frekvens - självresonant
16MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,197" (5,00 x 5,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
700mA