SRN3015C-1R0M
DigiKeys produktnummer
118-SRN3015C-1R0MTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRN3015C-1R0MCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRN3015C-1R0MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRN3015C-1R0M
Beskrivning
FIXED IND 1UH 3A 36 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
1 µH Halvskärmad Induktor 3 A Max. 36mOhm Icke standard
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 36mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
10 vid 100kHz
Serie
Frekvens - självresonant
100MHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Leverantörens enhetsförpackning
3015
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,118" x B 0,118" (3,00 x 3,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
3A
Höjd - monterad (max)
0,059" (1,50mm)