SRN3015BTA-6R8M | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SRN3015BTA-6R8M |
Beskrivning | FIXED IND 6.8UH 1.7A 206 MOHM |
Tillverkarens standardleveranstid | 21 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 6.8 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.7 A Max. 206mOhm 1212 (metrisk 3030) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | SRN3015BTA-6R8M Modeller |
Kategori | Likströmsresistans (DCR) Max. 206mOhm |
Tillv. | Q @ Frekv 10 vid 1MHz |
Serie | Frekvens - självresonant 50MHz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Klassificeringar AEC-Q200 |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Typ Trumkärna, trådlindad | Induktansfrekvens - test 100 kHz |
Material - kärna | Monteringstyp Ytmontering |
Induktans | Inkapsling/låda 1212 (metrisk 3030) |
Tolerans ±20% | Leverantörens enhetsförpackning 3015 |
Strömklassning (Ampere) | Storlek/dimension L 0,118" x B 0,118" (3,00 x 3,00mm) |
Ström - mättnadsström (Isat) 1,3A | Höjd - monterad (max) 0,059" (1,50mm) |