SRN3010BTA-6R8M
DigiKeys produktnummer
118-SRN3010BTA-6R8MTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRN3010BTA-6R8MCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRN3010BTA-6R8MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRN3010BTA-6R8M
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 1.5A 312 MOHM
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.5 A Max. 312mOhm 1212 (metrisk 3030)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRN3010BTA-6R8M Modeller
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 312mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
10 vid 1MHz
Serie
Frekvens - självresonant
55MHz
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
1212 (metrisk 3030)
Tolerans
±20%
Leverantörens enhetsförpackning
3010
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,118" x B 0,118" (3,00 x 3,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
1,1A
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)