SRN3010BTA-100M
DigiKeys produktnummer
118-SRN3010BTA-100MTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRN3010BTA-100MCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRN3010BTA-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRN3010BTA-100M
Beskrivning
FIXED IND 10UH 1.1A 504 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.1 A Max. 504mOhm 1212 (metrisk 3030)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRN3010BTA-100M Modeller
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 504mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
10 vid 1MHz
Serie
Frekvens - självresonant
40MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
1212 (metrisk 3030)
Tolerans
±20%
Leverantörens enhetsförpackning
3010
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,118" x B 0,118" (3,00 x 3,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
800mA
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)