SRF7035A-102Y-VIEW-B
Bourns Magnetic Capabilities
SRF7035A-102Y
DigiKeys produktnummer
118-SRF7035A-102YTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRF7035A-102YCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRF7035A-102YDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRF7035A-102Y
Beskrivning
CMC 7.9UH 3A 2LN 1KOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
7.9 µH @ 100 kHz 2 ledning Common Mode-drossel Ytmontering 1 kOhms @ 100 MHz 3A DCR 23mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRF7035A-102Y Modeller
Kategori
DC-resistans (DCR) (max)
23mOhm
Märkspänning - DC
80V
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Filtertyp
Kraftledning
Storlek/dimension
L 0,276" x B 0,236" (7,00 x 6,00mm)
Höjd (max)
0,138" (3,50mm)
Impedans @ frekvens
1 kOhms @ 100 MHz
Inkapsling/låda
Horisontell, 4 J-Lead
Induktans @ frekvens
7.9 µH @ 100 kHz
Basproduktens nummer
Strömklassning (max)
3A