SRF1280-100M
SRF1280-100M
Bourns Magnetic Capabilities
SRF1280-100M
DigiKeys produktnummer
SRF1280-100MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRF1280-100MCT-ND - Remsbit (CT)
SRF1280-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRF1280-100M
Beskrivning
INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
Detaljerad beskrivning
Avskärmad 2 Spol-induktornät 40 µH Induktans - Ansluten i serie 10 µH Induktans – parallellkopplat Max. 24,1mOhm DC-resistans (DCR) – parallell 6.04 A Icke standard
EDA-/CAD-modeller
SRF1280-100M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström, parallell
11.2 A
Ström - mättnadsström, serie
5.6 A
Serie
DC-resistans (DCR) - parallell
Max. 24,1mOhm
DC-resistans (DCR) - serie
Max. 92,1mOhm
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktans - parallellkopplade
10 µH
Induktans - seriekopplade
40 µH
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,492" x B 0,492" (12,50 x 12,50mm)
Strömklassning - parallell
6.04 A
Höjd
0,315" (8,00mm)
Strömklassning - serie
3.02 A