SRF1260-6R8Y
SRF1260-6R8Y
Bourns Magnetic Capabilities
SRF1260-6R8Y
DigiKeys produktnummer
SRF1260-6R8YTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRF1260-6R8YCT-ND - Remsbit (CT)
SRF1260-6R8YDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRF1260-6R8Y
Beskrivning
INDUCT ARRAY 2 COIL 6.8UH SMD
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Avskärmad 2 Spol-induktornät 27.2 µH Induktans - Ansluten i serie 6.8 µH Induktans – parallellkopplat Max. 18,6mOhm DC-resistans (DCR) – parallell 6.64 A Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRF1260-6R8Y Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström, parallell
8.68 A
Tillverkare
Bourns Inc.
Ström - mättnadsström, serie
4.34 A
Serie
DC-resistans (DCR) - parallell
Max. 18,6mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
DC-resistans (DCR) - serie
Max. 67,2mOhm
Artikelstatus
Aktiv
Skärmning
Avskärmad
Antal spolar
2
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktans - parallellkopplade
6.8 µH
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans - seriekopplade
27.2 µH
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,492" x B 0,492" (12,50 x 12,50mm)
Strömklassning - parallell
6.64 A
Höjd
0,244" (6,20mm)
Strömklassning - serie
3.32 A