SRF0502-101Y
DigiKeys produktnummer
118-SRF0502-101YTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRF0502-101YCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRF0502-101YDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRF0502-101Y
Beskrivning
CMC 230NH 6MA 2LN 100 OHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
230 nH @ 100 kHz 2 ledning Common Mode-drossel Ytmontering 100 Ohms @ 100 MHz 6mA DCR 15mOhm
Kategori
DC-resistans (DCR) (max)
15mOhm
Tillverkare
Bourns Inc.
Märkspänning - DC
50V
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Filtertyp
Signalledning
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,197" (5,00 x 5,00mm)
Antal ledningar
2
Höjd (max)
0,098" (2,50mm)
Impedans @ frekvens
100 Ohms @ 100 MHz
Inkapsling/låda
Icke standard, 4 ledningar
Induktans @ frekvens
230 nH @ 100 kHz
Basproduktens nummer
Strömklassning (max)
6mA