SMBJ18A-Q
DigiKeys produktnummer
118-SMBJ18A-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SMBJ18A-QCT-ND - Remsbit (CT)
118-SMBJ18A-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ18A-Q
Beskrivning
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
29,2V Klämma 20,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMBJ18A-Q Modeller
Kategori
Effekt - toppuls
600W
Tillämpningar
Telekom
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
18V
Spänning - genombrott (min)
20V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
29,2V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
20,6A