SMBJ160A-Q är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Eaton - Electronics Division
I lager: 0
Datablad
259V Klämma 2,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
DO-214AB
SMBJ160A-Q
DigiKeys produktnummer
118-SMBJ160A-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ160A-Q
Beskrivning
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt - toppuls
600W
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
160V
Spänning - genombrott (min)
178V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
259V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,3A