SMAJ40CA
DigiKeys produktnummer
118-SMAJ40CATR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SMAJ40CACT-ND - Remsbit (CT)
118-SMAJ40CADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ40CA
Beskrivning
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
64,5V Klämma 6,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMAJ40CA Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AC, SMA
Spänning - backspänning (typ)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
44,4V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
64,5V