SMAJ33CA-Q
DigiKeys produktnummer
SMAJ33CA-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
SMAJ33CA-QCT-ND - Remsbit (CT)
SMAJ33CA-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ33CA-Q
Beskrivning
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
53,3V Klämma 7,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMAJ33CA-Q Modeller
Kategori
Effekt - toppuls
400W
Nej
Serie
Tillämpningar
Telekom
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
33V
Spänning - genombrott (min)
36,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
53,3V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
7,5A