SF-2923UC50C-2 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Bourns Inc.
I lager: 0
Datablad
50 A AC 80 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, J-Lead
SF-2923UC50C-2
DigiKeys produktnummer
SF-2923UC50C-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SF-2923UC50C-2
Beskrivning
FUSE BOARD MOUNT 50A 80VDC 2SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
SF-2923UC50C-2 Modeller
Kategori
Svarstid
Snabbt utsläpp
Tillv.
Inkapsling/låda
Serie
Brytkapacitet @ märkspänning
450A
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Smältning I²t
750.0
Artikelstatus
Föråldrad
Godkännande myndighet
UL
Monteringstyp
Ytmontering
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,228" x H 0,157" (7,30 x 5,80 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.0008 Ohms