SF-1206S1000R-2
DigiKeys produktnummer
118-SF-1206S1000R-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SF-1206S1000R-2CT-ND - Remsbit (CT)
118-SF-1206S1000R-2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SF-1206S1000R-2
Beskrivning
FUSE BOARD MNT 10A 32VDC 1206
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 A AC 32 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 1206 (metrisk 3216)
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Inkapsling/låda
Serie
Brytkapacitet @ märkspänning
100A
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Smältning I²t
21.3
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
cUL, cURus
Monteringstyp
Ytmontering
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,065" x H 0,036" (3,20 x 1,65 x 0,91mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.004 Ohms