SF-0603HI050F-2
DigiKeys produktnummer
SF-0603HI050F-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
SF-0603HI050F-2CT-ND - Remsbit (CT)
SF-0603HI050F-2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SF-0603HI050F-2
Beskrivning
FUSE BRDMT 500MA 35VAC/65DC 0603
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 mA 35 V AC 65 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SF-0603HI050F-2 Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Inkapsling/låda
Serie
Brytkapacitet @ märkspänning
50A AC, 13A DC
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Smältning I²t
0.019
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
UL
Monteringstyp
Ytmontering
Arbetstemperatur
-55°C-90°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" x H 0,014" (1,60 x 0,80 x 0,36mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.155 Ohms
Märkspänning - AC
35 V