SF-0603F063-2
DigiKeys produktnummer
SF-0603F063-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
SF-0603F063-2CT-ND - Remsbit (CT)
SF-0603F063-2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SF-0603F063-2
Beskrivning
FUSE BOARD MNT 630MA 32VDC 0603
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
630 mA AC 32 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SF-0603F063-2 Modeller
Kategori
Svarstid
Snabbt utsläpp
Tillv.
Inkapsling/låda
Serie
Brytkapacitet @ märkspänning
50A
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Smältning I²t
0.007
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
UL
Monteringstyp
Ytmontering
Arbetstemperatur
-20°C-105°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" x H 0,018" (1,60 x 0,80 x 0,45mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.173 Ohms