SDR1806-1R0ML
DigiKeys produktnummer
118-SDR1806-1R0MLTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SDR1806-1R0MLCT-ND - Remsbit (CT)
118-SDR1806-1R0MLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SDR1806-1R0ML
Beskrivning
FIXED IND 1UH 10A 4 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 10 A Max. 4mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SDR1806-1R0ML Modeller
Kategori
Skärmning
Oskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 4mOhm
Serie
Q @ Frekv
21 vid 7,96MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
100MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,720" x B 0,551" (18,30 x 14,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,272" (6,90mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
30A