SDR0403-120ML
DigiKeys produktnummer
118-SDR0403-120MLTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SDR0403-120MLCT-ND - Remsbit (CT)
118-SDR0403-120MLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SDR0403-120ML
Beskrivning
FIXED IND 12UH 1.05A 210 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.05 A Max. 210mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SDR0403-120ML Modeller
Kategori
Skärmning
Oskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 210mOhm
Serie
Q @ Frekv
28 vid 2,52MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
30MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
1 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,157" (4,50 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,138" (3,50mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
1,6A