SDE0805A-4R7M
DigiKeys produktnummer
SDE0805A-4R7MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SDE0805A-4R7MCT-ND - Remsbit (CT)
SDE0805A-4R7MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SDE0805A-4R7M
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 4.3A 38 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 4.3 A Max. 38mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
SDE0805A-4R7M Modeller
Likströmsresistans (DCR)
Max. 38mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
44,2MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,307" x B 0,276" (7,80 x 7,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
4A