SDE0604A-6R8M
DigiKeys produktnummer
SDE0604A-6R8MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SDE0604A-6R8MCT-ND - Remsbit (CT)
SDE0604A-6R8MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SDE0604A-6R8M
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 3A 80 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 3 A Max. 80mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
SDE0604A-6R8M Modeller
Likströmsresistans (DCR)
Max. 80mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
36MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,228" x B 0,205" (5,80 x 5,20mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,189" (4,80mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2,4A