SDE0604A-470M
DigiKeys produktnummer
SDE0604A-470MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SDE0604A-470MCT-ND - Remsbit (CT)
SDE0604A-470MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SDE0604A-470M
Beskrivning
FIXED IND 47UH 1.25A 370 MOHM
Detaljerad beskrivning
47 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.25 A Max. 370mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
SDE0604A-470M Modeller
Likströmsresistans (DCR)
Max. 370mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
14MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,228" x B 0,205" (5,80 x 5,20mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,189" (4,80mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
900mA