RSA-150-50
DigiKeys produktnummer
118-RSA-150-50-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSA-150-50
Beskrivning
PRECISION DC AMMETER SHUNT 150 A
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
333.3 µOhms ±0,25% Metallelement Chassimonterade resistorer
Kategori
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-40°C-60°C
Serie
Egenskaper
Strömavkänning, pulsmotstånd
Förpackning
Box
Monteringsfunktion
Flänsar
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 2,000" x B 1,252" (50,80 x 31,80mm)
Resistans
333.3 µOhms
Höjd - monterad (max)
1,700" (43,18mm)
Tolerans
±0,25%