PWR263S-20-20R0J
DigiKeys produktnummer
PWR263S-20-20R0J-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PWR263S-20-20R0J
Beskrivning
RES SMD 20 OHM 5% 20W D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 Ohms ±5% 20W Chipresistor TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB AEC-Q200, strömavkänning, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
PWR263S-20-20R0J Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Rör
Storlek/dimension
L 0,398" x B 0,409" (10,10 x 10,40mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,192" (4,88mm)