PWR263S-20-12R0JE
DigiKeys produktnummer
118-PWR263S-20-12R0JETR-ND - Remsa och spole (TR)
118-PWR263S-20-12R0JECT-ND - Remsbit (CT)
118-PWR263S-20-12R0JEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PWR263S-20-12R0JE
Beskrivning
RES SMD 12 OHM 5% 20W D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 Ohms ±5% 20W Chipresistor TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB AEC-Q200, strömavkänning, pulsmotstånd Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PWR263S-20-12R0JE Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,398" x B 0,409" (10,10 x 10,40mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,192" (4,88mm)