PWR220T-35-1R00J
DigiKeys produktnummer
PWR220T-35-1R00J-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PWR220T-35-1R00J
Beskrivning
RES 1 OHM 5% 35W TO220-2
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 Ohms ±5% 35W Hålmonterade resistorer TO-220-2, variant AEC-Q200, strömavkänning, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
PWR220T-35-1R00J Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-2
Resistans
Storlek/dimension
L 0,398" x B 0,157" (10,10 x 4,00mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,575" (14,60mm)