PWR220T-20-R100F
DigiKeys produktnummer
PWR220T-20-R100F-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PWR220T-20-R100F
Beskrivning
RES 0.1 OHM 1% 20W TO220-2
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 mOhms ±1% 20W Hålmonterade resistorer TO-220-2, variant AEC-Q200, strömavkänning, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
PWR220T-20-R100F Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-2
Resistans
Storlek/dimension
L 0,398" x B 0,157" (10,10 x 4,00mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,575" (14,60mm)