PVG5A104C03R00
DigiKeys produktnummer
490-2662-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-2662-1-ND - Remsbit (CT)
490-2662-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PVG5A104C03R00
Beskrivning
TRIMMER 100KOHM 0.25W J LEAD TOP
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 kOhms 0,25W, 1/4W J ledare Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 12.0 Varv Toppjustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PVG5A104C03R00 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Tillverkare
Bourns Inc.
Antal varv
12.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans
100 kOhms
Termineringstyp
J ledare
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,189" x 0,138" (4,80mm x 3,50mm)
Tolerans
±10%