PVG3G502C01R00
DigiKeys produktnummer
490-6996-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-6996-1-ND - Remsbit (CT)
490-6996-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PVG3G502C01R00
Beskrivning
TRIMMER 5K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5 kOhms 0,25W, 1/4W Måsvinge Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Toppjustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PVG3G502C01R00 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Tillverkare
Bourns Inc.
Antal varv
1.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans
5 kOhms
Termineringstyp
Måsvinge
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,142" x 0,134" (3,60mm x 3,40mm)
Tolerans
±20%