PVG3A501C01R00
DigiKeys produktnummer
490-2654-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-2654-1-ND - Remsbit (CT)
490-2654-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PVG3A501C01R00
Beskrivning
TRIMMER 500 OHM 0.25W J LEAD TOP
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 Ohms 0,25W, 1/4W J ledare Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Toppjustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PVG3A501C01R00 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Resistans
500 Ohms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,142" x 0,134" (3,60mm x 3,40mm)
Tolerans
±20%