PVG3A203C01R00
DigiKeys produktnummer
490-2650-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-2650-1-ND - Remsbit (CT)
490-2650-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PVG3A203C01R00
Beskrivning
TRIMMER 20K OHM 0.25W J LEAD TOP
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 kOhms 0,25W, 1/4W J ledare Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Toppjustering
Kategori
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Resistans
20 kOhms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,142" x 0,134" (3,60mm x 3,40mm)
Tolerans
±20%